Дакар-2022, Етап 8: Сандерленд повернув лідерство перемогою

Автор: Роман Галімон | 10 Січ, 2022
Сем Сандерленд

Гонщик GasGas Сем Сандерленд повернув загальне лідерство в мотозаліку ралі «Дакар» у понеділок, здобувши свою першу перемогу на цьогорічному марафоні.

Сандерленд, який очолював майже весь перший тиждень «Дакар» в Саудівській Аравії, втратив перевагу, оскільки програв лідерам майже 26 хвилин на попередньому етапі через проблеми з навігацією.

Тим не менш, британець відігрався у понеділок на 395-кілометровій ділянці від Аль-Давадімі до Ваді-Ад-Давасір, лідируючи на кожній ділянці й виграв етап із перевагою 2 хвилини 53 секунди, завдяки чому перемістився з четвертого на перше в загальній класифікації.

Натомість вчорашній лідер Адріан ван Беверен пережив важкий день, адже другим відкривав дорогу, але гонщик Yamaha обмежив втрату часу від Сандерленда до 10 хвилин 21 секунди, фінішувавши дев’ятим.

Це означає, що француз опустився на третє місце та відстав в «абсолюті» від Сандерленда на 4 хв.43с. і трохи менше хвилини програє Маттіасу Валькнеру з KTM, який посів друге місце в абсолюті з третім кращим часом етапу.

Ще на 47 секунд позаду ван Беверена на четвертому місці йде Пабло Квінтанілья, який став прямим суперником Сандерленда на восьмому етапі, де фінішував другим.

Завдяки цьому, чилійський гонщик піднявся на дві позиції в абсолюті, а його напарник по команді Honda Хоан Барреда, який відстає від Сандерленда на 14 хвилин 38 секунд, зробив подібний стрибок на п’яте місце.

У минулорічного переможця KTM Кевіна Бенавідеса був етап, який варто забути, адже він програв Сандерленду близько 15 хвилин й перемістився з третього місця на шосте.

Так само мали поганий день Лоренцо Сантоліно (Sherco), який змістився з п’ятого на сьоме, і переможець сьомого етапу Хосе Ігнасіо Корнехо, який опустився з дев’ятого на 12-е після прокладання іншим дороги.

Тобі Прайс (KTM) був шостим найшвидшим і тепер знову увійшов до десятки найкращих за 32 хвилини від лідера, тоді як Рікі Брабек (Honda) піднявся на одне місце в загальній класифікації до 13-го.

Yamaha втратила одного зі своїх заводських гонщиків в понеділок, оскільки Росс Бранч відмовився від продовження ралі. Ботсванський вершник страждав від пошкоджень після падіння на шостому етапі й вранці вирішив залишитися у бівуаку.

Бранч став третім заводським гонщиком, який завершив ралі після Скайлера Хоуса (Husqvarna) на п’ятому етапі та Даніеля Сандерса (GasGas) на шостому етапі.